Pierwsze działania międzynarodowe sięgają czasów studenckich i aktywności w Towarzystwie Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Sekcji Prawa Międzynarodowego Publicznego poprzez organizację spotkań z pracownikami Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Kolejnym krokiem była współpraca z członkami elitarnego Klubu Circolo di Studi Diplomatici w Rzymie, działającego pod egidą włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, zrzeszającego włoskich Dyplomatów szczególnie zasłużonych dla kraju. Przedmiotem współpracy były zagadnienia z sektora prawa międzynarodowego i unijnego (problemy społeczno – polityczne państw aspirujących do UE).
Zebrane doświadczenia pozwoliły na objęcie stanowiska Dyrektora włoskiego Biura Przedstawicielskiego Regionu Molise w Polsce.
Podczas kilkuletniej działalności Biura z sukcesem zrealizowano szereg międzynarodowych spotkań dyplomatycznych, w tym wysokiej rangi przedstawicieli polityki regionalnej, nauki, kultury i biznesu obu Narodów (Polski i Włoch).
W obszarze edukacji doprowadzono do podpisania Umów Międzynarodowych i Protokołów o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim Collegium Medicum a Instytutem Neuromed z Venafro i Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Sacro Cuore w Campbasso, Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Unimol Campobasso (IT), Business School NLU z Nowego Sącza i Unimol w Campobasso (IT).
Odbyło się z sukcesem szereg misji gospodarczych polsko – włoskich z udziałem Izb Przemysłowo – Handlowych z Krakowa, Rzeszowa oraz Campobasso (IT) i Przedsiębiorców z tych Regionów. Wspierano działania marketingowe Przedsiębiorców polskich i włoskich na międzynarodowych targach wystawienniczych.
Dążąc do wzajemnego poznania i zbliżania Narodów i ich kultur poprzez prowadzenie międzynarodowego dialogu międzypokoleniowego „ponad wszelkimi granicami”, jednocześnie dbając o zachowanie lokalnych kultur narodowych, Fundatorka realizowała wiele programów wymiany młodzieży i osób starszych zapraszając do współpracy przedstawicieli z Polski, Włoch, Słowacji i Belgii. Wykorzystując przy tym wielorakie instrumenty, takie jak: wzajemne uczestnictwo w festiwalach folklorystycznych, organizując stałe wystawy (wystawa kulturalno – biznesowa Smaki Molise w Pałacu Sztuki w Krakowie), koncerty muzyki poważnej, promocje gastronomiczne Regionu Molise w polskich restauracjach, pokazy mody włoskich projektantów w Polsce, etc. Szerszej publiczności wydarzenia te przybliżane były poprzez zrealizowane programy telewizyjne Światowiec i TV LATO.
Fundatorka po dziś dzień działa aktywnie w sektorze Ochrony Zdrowia na rzecz instytucji polskich i międzynarodowych. Była inicjatorką, koordynatorką i tłumaczem podczas misji humanitarnej polsko – włoskiej do Kamerunu – kraju wielu języków, wielu religii oraz ogromnych różnic kulturowych.
Na bazie wieloletniego doświadczenia międzynarodowego Fundatorka powołała do życia Fundację Ponad Granicami, aby kontynuować swoją misję zbliżania kultur i narodów, prowadzić dialog międzypokoleniowy ponad wszelkimi granicami, aby globalizacja nie pochłonęła naszych korzeni, naszych małych Ojczyzn….
stanowisko
stanowisko
stanowisko
stanowisko